Уявіть: в роки Голодомору
Щоби вберегти дитину хвору,
В Господа молили хоч скоринку…
Крихту хліба, щоб спасти дитинку….
Щоби вберегти дитину хвору,
В Господа молили хоч скоринку…
Крихту хліба, щоб спасти дитинку….
Тетяна Шинглер
Про Голодомор дітям говорити нелегко.
Часто чуємо запитання: Чи потрібно дітям взагалі говорити про Голодомор? Можна ствердно відповісти: Про Голодомор дітям потрібно говорити обов'язково. Справа в тому, що нашим обов'язком, є зробити все, щоб наші діти свідомо та переконливо пом'янули пам'ять невинних жертв Голодомору .
Цей день пам'яті – унікальна нагода всім: дітям, батькам, політикам, громадським діячам…, замислитися над цією трагедією, над геноцидом українського народу.
Бібліотека разом учнями 1 – А класу Побузької ЗОШ І - ІІІ ст., класний керівник Наумова Тетяна Анатоліївна, провели патріотичну бесіду «Крихта хліба – багато це чи мало?»
Дуже простими словами, щоб не налякати дітей, бібліотекарі та Тетяна Анатоліївна переповіли дітям історію про те, як на родючій землі працювали й добре жили люди. Але у них все забрали, спочатку землю, худобу і реманент, а далі й усю їжу. І тоді люди почали помирати від голоду. Скуштували діти і поминального хліба за українською традицією .
Всесвітня акція «Запали свічку пам'яті» єднає всіх людей світу в пам'ять про жертв Голодомору 1932-33 років – ґеноциду українського народу,запали і ми разом з нашими маленькими слухачами Свічку пам'яті та хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх жертв голодоморів на Україні.
Немає коментарів:
Дописати коментар