7.09.2018р. Мовна гра:"СКОРОМОВКИ. СПОТИКАННЯ."
Пізнання краси слова - перший і найважливіший крок у світі прекрасного.
В. Сухомлинський.
Наша Україна багата і різноманітна на фольклор. Нас зачаровують народні казки, ми дивуємося загадками, прислів'ями, милуємося українськими народними піснями.
Та своєрідним фолькрольним жанром є скоромовки, які широко використовують у педагогічній практиці. Їх цінність полягає не в смисловому навантаженні чи оригінальних засобів художнього вираження, а в такому підборі і розстановці слів, вимова яких вимагає певних зусиль і сприяє виробленню дикції, правильної артикуляції, що підвищує культуру усної мови.
В дитячому вихованні скоромовкам належить важлива роль, оскільки вони прищеплюють увагу й повагу до кожного вимовленного звуку, слова, до якості і чистоти мовлення.
Письменники, що пишуть для дітей, розвивають традиції, складання скоромовок, поглиблюючи їхній зміст і надаючи їм форми невеличких закінчених віршованих творів. Ці віршики скоромовки легко засвоюються дітьми і пошируючись усним способом найчастіше втрачають автора поповнюючи собою скарбницю дитячого фольклору.
Бібліотекар Величко Поліна Вікторівна разом з 3-В класом: вчителем Черійчук Тетяною Леонідівною та вихователем Бомбою Тетяною Вячеславівною, провели мовну гру: "Скоромовки. Спотикання". Розповіли учням про можливість читати та вивчати на пам'ять скоромовки. Навчили здогадуватися при швидкому читанні у зміст скоромовки, заохотили з увагою читати. Діти охоче по-черзі читали скоромовки.
Рідна мова - це невід'ємна частина рідного краю. Наша мова рятує народ від духовного знищення.
Немає коментарів:
Дописати коментар